Volei Municipal Zalău s-a calificat în 16-imile Cupei Challenge, unde o va întâlni pe Steaua București

Echipa de volei masculin ACS Volei Municipal Zalău s-a calificat în şaisprezecimile Cupei Challenge, după ce a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (25-14, 25-14, 28-26) echipa muntenegreană Buducnosct Podgorica, formaţia antrenată de Nikolai Jeliazkov impunându-se şi în meciul tur cu un scor identic.
Partida a fost una practic fără istoric, echipa din Zalău impunându-se după o oră şi nouă minute. Primele două seturi au fost în întregime la discreţia gazdelor, ambele fiind câştigate la 14. Doar ultimul set a... citeste mai mult

14 Noiembrie 2018 in Sport, Vizualizari: 38, Sursa: Replica