VIDEO Masacru fotbalistic în Spania: Barcelona a câştigat cupa, după o finală în care şi-a călcat adversara în picioare

Pe Barcelona nu e bine să o întâlneşti după o contraperformanţă! Sevilla s-a prezentat, sâmbătă seară, pe „Estadio Wanda Metropolitano“ din Madrid plină de speranţe, însă a părăsit terenul umilită şi cu suporterii ei în lacrimi, în tribune.   Asta pentru că tabela a arătat 3-0 pentru Barcelona după 40 de minute. „Dubla“ lui Suarez (14, 40) şi un gol fantastic al lui Messi (31) au stabilit scorul la pauză şi au decis soarta finalei.   La reluare, tot Barcelona a înscris prin Iniesta (52) şi Philippe Coutinho (69-penalty),... citeste mai mult

22 Aprilie 2018 in Sport, Vizualizari: 91, Sursa: Adevarul