VIDEO Marș spre Liga a 3-a! CSA Steaua a demolat-o pe AFC Rapid și se instalează în fruntea Ligii a 4-a! Academia Rapid joacă azi cu Asalt

Sambata, 21 Octombrie, 16:47
CSA Steaua continuă marșul spre Liga a 3-a. După remiza din Giulești, formația din Ghencea a întâlnit-o azi pe AFC Rapid, cealaltă echipă ce se pretinde continuatoarea legendarului club. S-a impus clar, 7-0.
Împinși de la spate de aproximativ 1000 de oameni, steliștii au punctat în minutul 2 pentru prima dată, prin mijlocașul Răzvan Zeciu. La pauză a fost 2-0 după ce Curt Cadolar a majorat diferența.
 Nici după pauză lucrurile nu s-au schimbat prea mult. Tot CSA a fost cea care a controlat meciul. Intrat în a doua parte a jocului, Pătrănoiu a dus scorul la 3-0 în minutul 69. Meciul nu se putea încheia fără ca Predescu să... citeste mai mult