VIDEO | Bogdan Vătăjelu continuă forma bună la Jablonec. Românul a reuşit un gol în meciul cu Opava

Bogdan Vătăjelu (25 de ani) a înscris un gol pentru Jablonec în meciul cu Opava, din etapa a 21-a din prima ligă cehă.
Mijlocaşul român a deschis scorul în minutul 18 al partidei. Acesta a primit mingea la marginea careului şi a şutat cu stângul la colţul lung, învingându-l pe portarul oaspeţilor. Opava a restabilit egalitatea şapte minute mai târziu, prin Jakub Janetzky.
VIDEO cu golul lui Vătăjelu
Împrumutat până în vară de la Sparta Praga, Vătăjelu se află la al doilea meci ca titular în tricoul lui Jablonec, ocupanta locului trei în Cehia. În primul meci, contra lui Sigma Olomuc, scor 2-1, fostul jucător al Craiovei a... citeste mai mult

17 Februarie 2019 in Sport, Vizualizari: 34, Sursa: Pro Sport