Turneul Campionilor | "Duelul Coloşilor" a întrerupt seria victoriilor-bliţ de la Londra. Deţinătorul celui mai bun serviciu din circuit, osândit de dublele greşeli. Decisivul jucat de Isner şi Cilic a dat primul semifinalist

Marin Cilic a revenit spectaculos în "duelul giganţilor", contra lui John Isner, repurtând prima victorie în set decisiv la ediţia 2018 a Turneului Campionilor, scor 6-7(2), 6-3, 6-4, în două ore şi 14 minute. Primul set câştigat de Isner în ultimul meci din programul zilei a patra de întreceri i-a asigurat, matematic, prezenţa lui Novak Djokovic în semifinalele Turneului Campionilor.
Croatul în vârstă de 30 de ani a repurtat doar a doua victorie a carierei la ATP Finals şi păstrează şanse de calificare în careul de aşi, chiar dacă misiunea sa va fi una extrem de dificilă, împotriva liderului mondial, Novak Djokovic, primul jucător ajuns în... citeste mai mult

15 Noiembrie 2018 in Sport, Vizualizari: 38, Sursa: Pro Sport