Sportivii români au obţinut un argint şi un bronz în Cupa Europei la bob şi un bronz în Cupa Naţiunilor la sanie

Sportivii români au obţinut o medalie de argint şi una de bronz în Cupa Europei la bob şi una de bronz în Cupa Naţiunilor la sanie, a anunţat vineri Federaţia Română de Bob şi Sanie într-un comunicat.
Pe pârtia olimpică din La Plagne (Franţa), în Cupa Europei la Bob, echipajul feminin format din Maria Constantin şi Florentina Iusco a ocupat locul doi, cu un timp total de 2min04sec31/100, diferenţa de primele clasate, respectiv Christin Senkel şi Leonie Fiebig din Germania, fiind de doar 0.99 de sutimi. La startul competiţiei au fost prezente 9 echipaje.
Tot la Plagne, echipajul alcătuit din Mihai Tentea şi Ciprian Nicolae... citeste mai mult

15 Decembrie 2017 in Sport, Vizualizari: 38, Sursa: Jurnalul National