Sorana Cîrstea, eliminată în sferturi la BRD Bucharest Open

Jucătoarea de tenis Sorana Cîrstea a fost eliminată, vineri seara, în sferturile de finală ale turneului BRD Bucharest Open, după ce a fost învinsă de favorita numărul 1 a competiţiei, letona Anastasija Sevastova, cu scorul de 3-6, 6-3, 6-2.
Cîrstea, numărul 57 mondial, a început foarte bine partida, conducând cu 3-0, 5-2 pentru ca după 29 de minute să îşi adjudece primul set cu 6-3. Jucătoarea letonă însă a început apoi să joace din ce în ce mai bine şi să arate de ce este principala favorită a turneului, câştigând setul doi cu 6-3 şi trimiţând partida în decisiv. Acolo Sorana Cîrstea şi-a pierdut serviciul chiar din primul... citeste mai mult

20 Iulie 2018 in Sport, Vizualizari: 65, Sursa: Jurnalul National