Simona Halep s-a calificat în turul trei al turneului de la Miami

Simona Halep, liderul clasamentului WTA, a câştigat joi meciul cu sportiva franceză Oceane Dodin (locul 98 WTA), scor 3-6, 6-3, 7-5, şi s-a calificat în turul trei al turneului de categorie Premier Mandatory de la Miami, SUA, dotat cu premii totale în valoare de aproape opt milioane de dolari.
Partida a durat două ore şi şapte minute. În setul decisiv, românca a fost condusă cu 3-1 şi 4-2.
Simona Halep (26 de ani) şi-a pierdut de şase ori serviciul, dar a reuşit şapte break-uri. De cealaltă parte, Oceane Dodin (21 de ani) a comis nu mai puţin de 16 duble greşeli în meci.
Pentru victoria din această rundă, Halep şi-a asigurat 65 de puncte în clasamentul mondial şi un cec în valoare... citeste mai mult

23 Martie 2018 in Eveniment, Vizualizari: 62, Sursa: Ziarul Financiar