Şi-au luat revanşa. Naţionala U16 a României a fost învinsă de selecţionata Ciprului. Tricolorii folosiţi de antrenorul reprezentativei

Echipa naţională de fotbal Under 16 a României a fost învinsă, joi, la Limassol, cu scorul de 2-1, de selecţionata similară a Ciprului, în cel de-al doilea meci de verificare disputat în această săptămână între cele două reprezentative, informează site-ul frf.ro.
Marţi, în primul joc, tricolorii se impuseseră cu 3-2. În partida de joi, toate cele trei goluri au fost înscrise în prima repriză. Gazdele au deschis scorul în minutul 15, tricolorii au revenit prin reuşita lui Ahmed Bani, din minutul 30, din pasa lui Stoica, dar Cipru a mai înscris o dată, în minutul 38, cu un şut din marginea careului de 16 metri. În partea secundă, echipa pregătită de Daniel... citeste mai mult

8 Februarie 2018 in Sport, Vizualizari: 47, Sursa: Pro Sport