Primul gol pentru Coutinho la Barcelona

Brazilianul Philipe Coutinho a marcat primul gol în tricoul Barcelonei, care s-a calificat în finala Cupei Spaniei la fotbal al cincilea an consecutiv (un record), graţie victoriei obţinute în deplasare, cu 2-0, în faţa Valenciei, în manşa secundă a semifinalelor.
Cinci minute pe teren i-au fost suficiente mijlocaşului sud-american, intrat la pauză, pentru a deschide scorul în partida de pe Mestalla, reluând în poartă o centrare perfectă a uruguayanului Luis Suarez, fostul său coleg de la Liverpool (48). Tot Suarez a pasat decisiv şi la al doilea gol al catalanilor, marcat de Ivan Rakitic (82). În meciul... citeste mai mult

9 Februarie 2018 in Sport, Vizualizari: 37, Sursa: Azi