Premieră la șah: Campionul mondial se decide în prelungiri. 12 remize consecutive între Magnus Carlsen și Fabiano Caruana

Meciul pentru titlul mondial la şah a intrat în prelungiri! Toate cele 12 partide programate iniţial au fost remize, lucru nemaiîntâlnit până acum într-o finală mondială.
Meciul pentru titlul mondial la sah a intrat in prelungiri EMBED VIDEO LINK CU VIDEO Embed: Link: Este pentru prima oară în istoria Mondialului de şah când meciurile regulate se încheie fără  victorie. Scorul între Magnus Carlsen și Fabiano Caruana este egal, 6-6 după a 12-a remiză consecutivă.
Duelurile n-au fost însă deloc monotone, dimpotrivă, ambii jucători au încercat să obțină victoria cu orice preț, dar s-au anulat reciproc.