Mainz-ul lui Alex Maxim a ratat calificarea în semifinalele Cupei Germaniei

Formaţia FSV Mainz, cu mijlocaşul Alexandru Maxim intrat pe parcursul meciului, a fost eliminată, miercuri, în sferturile de finală ale Cupei Germaniei, fiind învinsă, în deplasare, cu scorul de 3-0, de Eintracht Frankfurt.
Frankfurt s-a impus graţie golurilor marcate de Ante Rebic, în minutul 17, şi Omar Mascarell, în minutul 62, şi a autogolului lui Alexander Hack, din minutul 53.
Alexandru Maxim a fost introdus pe teren în minutul 56, când scorul era deja 2-0 pentru adversari, şi nu a ieşit în evidenţa decât printr-un cartonaş galben primit zece minute mai târziu. A fost a 20-a apariţie a lui Maxim, în acest sezon, fostul mijlocaş de la... citeste mai mult

7 Februarie 2018 in Sport, Vizualizari: 44, Sursa: Pro Sport