Înlocuitoarea Simonei Halep a dat lovitura la Singapore. A revenit de la 1-6, 0-2 şi a scris o filă de istorie a carierei. Clasamentul Grupei Roşii după prima etapă

Kiki Bertens (27 de ani, 9 WTA) a reuşit, luni, o revenire fabuloasă în faţa nemţoaicei Angelique Kerber (30 de ani, 2 WTA) şi a câştigat al doilea meci al Grupei Roşii de la Turneul Campioanelor, scor 1-6, 6-3, 6-4. După primele nouă game-uri, olandeza era condusă cu 6-1, 2-0!
Ajunsă la Singapore ca urmare a retragerii de ultim moment a Simonei Halep, Bertens a părut marcată de emoţiile debutului la Turneul Campioanelor, iar în primul set a lăsat-o pe Kerber să zburde pe teren. După 32 de minute, nemţoaica de pe locul doi mondial s-a impus cu 6-1, iar startul fulminant din setul al doilea - 2-0 - părea că o va duce spre o victorie facilă. Dar Kiki... citeste mai mult

22 Octombrie 2018 in Sport, Vizualizari: 73, Sursa: Pro Sport