HC Dunărea învinsă la scor, 22-35, de campioana en titre, CSM Bucureşti

• formaţia brăileană a rezistat doar 10 minute în faţa celei mai valoroase echipe româneşti din ultimii ani • în etapa următoare, HC Dunărea va juca la CSM Galaţi

Joi seara, în etapa a 4-a a Ligii Florilor, HC Dunărea a pierdut la scor, 22-35, după ce la pauză a fost condusă la o diferenţă de 10 goluri, 8-18, în faţa celei mai valoroase echipe din Liga Florilor, CSM Bucureşti. Asta în condiţiile în care portarii echipei gazdă au avut 16 parade salvatoare în cele 60 de minute de joc. Marina Razum a avut 10 intervenţii reuşite, din care în două situaţii a parat tot atâtea aruncări de la 7 metri, iar în partea a doua a întâlnirii Gabriela Dobre şi-a... citeste mai mult

22 Septembrie 2018 in Sport, Vizualizari: 46, Sursa: Obiectiv Braila