Fotbal, Liga 4: Victorie pentru Arieșul în partida cu Feleacu

Arieșul Turda s-a impus în această după-masă, scor 3-1, pe terenul din parcul „Iuliu Hațieganu” în fața celor de la Viitorul Feleacu, într-o partidă care a contat pentru etapa a XXI-a, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

Prima ocazie a partidei a aparținut gazdelor, Bălan a tras puternic din careu, însă Ursu a respins în corner (min 3). Bituleanu a trecut și el pe lângă deschiderea scorului (min 12). Silaghi a reușit să marcheze în minutul 15, după o pasă superbă a lui Savu. Arieșul și-a dublat avantajul în minutul 20, când Paleoca a marcat cu capul, în urma unui corner. În minutul 22, Silaghi a ratat o nouă ocazie la poarta gazdelor. În minutul 37, Stan a executat... citeste mai mult

6 Aprilie 2018 in Locale, Vizualizari: 71, Sursa: Turda News