Eşec în Maramureş la debut

Minaur Baia Mare – Politehnica Iaşi 32-29 (18-18), în prima etapă a Ligii Naţionale de handbal masculin     Politehnica Iaşi a pierdut primul meci disputat în sezonul 2017-2018 al eşalonului de elită al handbalului românesc. În duelul nou-promovatelor, Minaur s-a impus în faţa ieşenilor cu scorul de 32-29, după ce la pauză rezultatul a fost egal, 18-18. Oaspeţii au controlat prima repriză în majoritatea timpului, gazdele nereuşind să treacă la conducere între minutele 6 şi 26. Echilibrul s-a menţinut până în minutul 39, când scorul a fost egal, 22-22. O serie de cinci goluri consecutive ale maramureşenilor marcate până în minutul 46 avea să fie decisivă. Poli a revenit, a... citeste mai mult