Dinamo, ce ruşine: „Câinii“ au fost eliminaţi şi din Cupa României! Pentru ce se vor lupta până la finalul sezonului

Ajunsă în play-out, Dinamo mai avea o ultima şansă de a salva ceva în acest sezon: câştigarea Cupei României.
Un triumf în competiţia KO ar fi trimis formaţia din „Ştefan cel Mare“ în preliminariile Ligii Europa în următoarea stagiune. La debutul lui Florin Bratu pe banca roş-albilor însă, Dinamo a pierdut în sferturile cupei, scor 0-1 pe „Ion Oblemenco“.
CS U Craiova a jucat mai bine, a avut marile ocazii în prima repriză, şi a deschis scorul după pauză, în minutul 56. Bancu a fost lansat de Tiago, apoi l-a păcălit pe Penedo şi a înscris în poarta goală. De aici încolo, Dinamo a forţat... citeste mai mult

6 Martie 2018 in Sport, Vizualizari: 43, Sursa: Adevarul