CSM Bucureşti câştigă categoric meciul cu formaţia Metz, 34-21, şi e ca şi calificată în Final Four-ul Ligii Campionilor

Min.57 Golul meciului: Kurtovic înscrie din "aeriană", după un dialog cu Gulden, care a transmis mingea în semicerc după o piruetă de efect
Min.53 Doar patru goluri a marcat campioana Franţei în 23 de minute. Neagu îşi continuă recitalul, cu o torpilă de la 9 m
Min.49 Bella Gulden înscrie de la 7 m cu un artificiu tehnic, aruncare cu podeaua. Franţuzoaicele revin, dar Mehmedovic păstrează avansul consistent, 29-17. Au mai rămas 10 minute. Mehmedovic înscrie din nou deschizându-şi unghiul cu măiestrie. Jucătoarea din Muntenegru aruncă înşelător, pe deasupra capului goalkeeperului de la Metz