Au învins cu acelaşi scor, dar Halep a fost mai rapidă decât "Regele Zgurii"! Galerie foto de la Foro Italico: Nadal şi-a regăsit ritmul la Roma

Au învins cu acelaşi scor, dar Halep a fost mai rapidă decât Regele Zgurii ! Galerie foto de la Foro Italico: Nadal şi-a regăsit ritmul la Roma

Rafael Nadal a trecut de primul meci de la Roma cu exact acelaşi scor înregistrat şi de Simona Halep la Foro Italico. Nadal l-a expediat pe bosniacul Damis Dzumhur, 6-1, 6-0, în 60 de minute, în timp ce constănţeanca a închis partida sa cu Naomi Osaka în doar 59 de minute.
"Un început bun pentru mine. Este important ca, după înfrângerea de la Madrid, să revin în forţă şi exact asta am făcut astăzi. Am avut controlul punctelor, în mare măsură. Aşa îmi doresc să joc", a declarat... citeste mai mult

16 Mai 2018 in Sport, Vizualizari: 73, Sursa: Pro Sport