Arhiva stiri din data de Sambata, 05 Mai 2012

Uneperismul la români

Uneperismul nu s-a născut de azi, de ieri. În spaţiul carpato-danubiano-pontic, pe unde au năvălit goţii, hunii, gepizii, avarii, slavii, bulgarii, ungurii, pecenegii, cumanii, tătarii şi turcii, uneperismul a fost, pentru români, un mod de...

 
Farago este hotărât: „Nu votez Guvernul Ponta

Farago este hotărât: „Nu votez Guvernul Ponta"

Deputatul UDMR Petru Farago spune că nu are de gând să voteze în favoarea Guvernului Ponta, în şedinţa Parlamentului de luni. Acesta spune că USL a dărâmat Guvernul din care făcea parte UDMR, acest lucru fiind decisiv în luarea unei decizii. Mai mult,...

 
Asociaţia „Arad kilometrul 0 vrea ca bisericile să nu se implice în campania electorală

Asociaţia „Arad kilometrul 0" vrea ca bisericile să nu se implice în campania electorală

Asociaţia „Arad kilometrul 0" solicită tuturor bisericilor din judeţul nostru să nu se implice în niciun fel în campania electorală pentru alegerile locale. „Asociaţia noastră consideră aceste zile premergătoare campa­niei electorale ca fiind...

 
USL este cotată cu 67% dintre voturile românilor, în ultimul sondaj de opinie

USL este cotată cu 67% dintre voturile românilor, în ultimul sondaj de opinie

Ieri a fost dat publicităţii primul sondaj de opinie realizat după căderea Guvernului Ungureanu. Potrivit acestuia, premierul desemnat Victor Ponta conduce cu 53 de procente în topul încrederii, iar USL ar obţine 67 la sută dintre voturile românilor....

 
Florin Galiş: „Mesajul USL către societatea civilă din Arad este o invitaţie la colaborare şi dialog

Florin Galiş: „Mesajul USL către societatea civilă din Arad este o invitaţie la colaborare şi dialog"

Purtătorul de cuvânt al USL Arad, Florin Galiş, spune că în ultimii ani societatea civilă din Arad s-a coagulat că a decis să intre la rândul său în competiţia electorală locală, iar USL Arad înţelege punctul de vedere al celor care doresc să se...

 
Un nou examen pentru rugbiști

Un nou examen pentru rugbiști

Studenţii de la CSU Aurel Vlaicu au parte de un nou examen în Divizia Naţională de rugby. După trei victorii la rând, dintre care două împotriva principalelor contracandidate la promovarea în Superligă, arădenii ţintesc un nou succes, de această dată...

 
Bătaie pe premii de mii de euro la un concurs de table

Bătaie pe premii de mii de euro la un concurs de table

Clubul Sportiv de Table 4×2, prezidat de Mihai Golopenţa, numărul 9 mondial la Backgammon, a demarat un concurs grandios de table în oraşul nostru. De săptămâni bune, în fiecare weekend, un local de la etajul doi de la Atrium Mall a găzduit întâlniri...

 
Experienţa Multistyle pentru Jeet Kune Do Arad

Experienţa Multistyle pentru Jeet Kune Do Arad

Timp de patru zile, sportivi ai Clubului Jeet Kune Do Arad au participat la un stagiu de pregătire în localitatea Botoşani, organizat de vicepreşedintele Federaţiei de Jeet Kune Do Române, Sifu Cătălin Amariei împreună cu instructorul Bogdan Munteanu....

 

Belodedici: „Românii țin cu Bilbao"

Miodrag Belodedici, ambasadorul finalei Ligii Europa dintre Athletic Bilbao şi Atletico Madrid, din 9 mai, de pe Arena Naţională, a declarat, într-un interviu acordat cotidianului As, că majoritatea românilor vor susţine echipa pregătită de Marcelo...

 
Trei medalii de argint pentru Atletico la un turneu disputat în Ungaria

Trei medalii de argint pentru Atletico la un turneu disputat în Ungaria

În timp ce mare parte din suflarea românească a fost, de 1 Mai, cu gândul la mici, bere și cântecele de dragoste de origine orientală, cu melodie duioasă și tărăgănată, puștii lui Atletico au făcut ce știu mai bine, au participat la un turneu de...

 

Programul și delegările etapei a XXVII-a din Liga a IV-a

Sâmbătă, 5 mai UTA II – Banatul Sânicolau Mic (Motorul) Dorinel Herțeg, Gabriel Hărduț, Andreeas Junger - Claudiu Tripa, Gheorghe Vaczi Victoria Zăbrani – Șiriana Șiria Brigadă din Ungaria - Doru Herțeg, Gabor Biro Șoimii Pâncota – CS Ineu Loredan...

 
Bihorenii văd meci de şase puncte cu Vladimirescu

Bihorenii văd meci de şase puncte cu Vladimirescu

Unirea Valea lui Mihai a traversat o iarnă grea, pe perioada pauzei s-a vorbit chiar de un abandon prematur al echipei bihorene din Liga a III-a. Până la urmă, cei de acolo s-au adunat și merg mai departe în competiție, dar sunt departe de liniște. De...

 
Punct ochit, punct lovit: Jiul Petroșani – Gloria 0-0

Punct ochit, punct lovit: Jiul Petroșani – Gloria 0-0

Leo Pința transmitea că e animat de ceva în plus atunci când dă piept cu câte o echipă la care se află oameni pe care-i respectă în mod deosebit. Așa a fost și la Jiul, echipa lui Gigi Borugă, din fieful căreia gloriștii au luat un punct. „Am spus...

 
Trei puncte mari de tot: Sebiș - CFR Simeria 1-0

Trei puncte mari de tot: Sebiș - CFR Simeria 1-0

Victorie la limită, însă nu era acceptat alt rezultat pe malul Crișului Alb. Național Sebiș a întâmpinat o rezistență puternică din partea simerienilor. Team-ul condus de fostul portar Marius Opric a reușit, multă vreme, să distrugă aproape fiecare...

 

Liga a II-a (seria de Vest), programul etapei a XXV-a

Astăzi, ora 11 Juventus București – FC Bihor FC Argeș - ALRO Slatina Mureșul Deva – FC Olt Chindia Târgoviște – FC Timișoara Luceafărul Oradea – Unirea Alba Iulia Maramureș Baia Mare – Gaz Metan Severin Gloria Bistrița – UTA CSM Râmnicu Vâlcea stă...

 
Ziare pe twitter


Un pianist rus, de talie internationala, traieste un calvar de cand Protectia Copilului din Marea Britanie i-a luat fiul: Din cauza lor, baiatul mi-a spus ca nu mai crede in Dumnezeu
Aduceti fiul lui Eugene acasa!

Stiri in timp real

 
«
»
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31