Arhiva stiri din data de Vineri, 03 Noiembrie 2017

Excelenta in afaceri, premiata la Topul Firmelor 2017

Excelenta in afaceri, premiata la Topul Firmelor 2017

Camera de Comert, Industrie si Agricultura (CCIA) Calarasi a organizat joi, 26 octombrie, ceremonia de decernare a diplomelor pentru firmele care au performat in afaceri in anul fiscal 2016. Acest clasament al firmelor este intocmit anual de CCIA...

 
Excelenta in afaceri, premiata la Topul Firmelor 2017

Excelenta in afaceri, premiata la Topul Firmelor 2017

Camera de Comert, Industrie si Agricultura (CCIA) Calarasi a organizat joi, 26 octombrie, ceremonia de decernare a diplomelor pentru firmele care au performat in afaceri in anul fiscal 2016. Acest clasament al firmelor este intocmit anual de CCIA...

 
Ionel Tatu: „Eu cred ca guvernantii vor gasi resurse pentru plata salariilor din administratie“

Ionel Tatu: „Eu cred ca guvernantii vor gasi resurse pentru plata salariilor din administratie“

Foarte multe administratii locale au probleme cu asigurarea salariilor angajatilor, asta dupa ce acestea au fost majorate incepand cu data de 1 iulie. Cum resursele proprii ale primariilor s-au epuizat, se asteapta rectificarea bugetului national...

 
Eveniment aniversar la Calarasi in luna noiembrie - Nottara 70

Eveniment aniversar la Calarasi in luna noiembrie - Nottara 70

Centrul Judetean de Cultura si Creatie Calarasi si Teatrul Nottara va invita la teatru, in zilele de 6, 14, 21 si 27 noiembrie, aducand la Calarasi patru reprezentatii forte, „Burlaci si burlacite”, „Totul e relativ“, „Vizitatorul“ si „Tango,...

 
Presedintele Dunarii Calarasi face eforturi pentru a atrage noi sponsori

Presedintele Dunarii Calarasi face eforturi pentru a atrage noi sponsori

Dupa o serie incredibila de 10 victorii consecutive, intrerupta etapa trecuta la Timisoara, entuziasmul este la cote maxime in sanul echipei de fotbal Dunarea Calarasi. Atat presedintele Florentin Brisan, cat si antrenorul Dan Alexa, se declara...

 
„Traditia la noi la romani e ca femeia trebuie sa stea la cratita si nu are ce cauta in politica“

„Traditia la noi la romani e ca femeia trebuie sa stea la cratita si nu are ce cauta in politica“

• spune Alina Jipa, presedintele Organizatiei de Femei Liberale pe municipiul Calarasi Un subiect destul de controversat a fost adeseori cel legat de faptul ca femeile ar trebui sa isi vada de familie, sa stea la cratita si sa nu se implice in...

 
Adrian Petrea: „La meciul de duminica nu avem voie, noi ca si echipa sa avem slabiciuni; suporteri, galerie, momente de apatie si orgolii. Impreuna catre acelasi scop: VICTORIA!“

Adrian Petrea: „La meciul de duminica nu avem voie, noi ca si echipa sa avem slabiciuni; suporteri,...

„Dupa aceasta pauza de campionat ne pregatim pentru meciul de duminica contra echipei Steaua, echipa ce se situeaza acum pe podiumul clasamentului. Un meci greu pe care noi ne dorim sa il castigam. Saptamana aceasta s-au alaturat lotului si jucatorii...

 
Dan Alexa: „Stabilisem un record dupa Revolutie, cu zece victorii la rand“

Dan Alexa: „Stabilisem un record dupa Revolutie, cu zece victorii la rand“

Fotbal/Liga 2/ Ripensia Timisoara - Dunarea Calarasi 1 – 1 Dunarea Calarasi isi intrerupe seria de 10 victorii consecutive la Timisoara. Ripensia a reusit sa-i smulga Dunarii, chiar de ziua lui Dan Alexa, doua puncte, dupa ce echipa de pe malul Borcei...

 
Registrul Auto Roman va lucra cu publicul si in zilele de sambata, pana la sfarsitul anului 2017

Registrul Auto Roman va lucra cu publicul si in zilele de sambata, pana la sfarsitul anului 2017

Masura a fost luata de conducerea RAR ca urmare a gradului ridicat de solicitari din partea clientilor, care se programeaza sa obtina actele necesare in vederea primei inmatriculari in Romania a vehiculelor second-hand. Astfel, in toate...

 
COMUNICAT

COMUNICAT

De doua zile, circula pe Facebook un filmulet intitulat: „Calaraseni luati atitudine! Indiferenta celor de la Rebu trebuie oprita! Share sa vada tot orasul” Postat de catre utilizatorul Radu Gabriel, cu titlul „se simte satul pana peste cap in...

 
Carles Puigdemont: Cer eliberarea miniştrilor catalani şi încheierea represiunii politice

Carles Puigdemont: Cer eliberarea miniştrilor catalani şi încheierea represiunii politice

"Furia cu care guvernul spaniol a atacat o frumoasă naţiune europeană este scandaloasă şi ne ameninţă pe toţi. În calitate de premier legitim al Cataloniei, solicit eliberarea miniştrilor şi a vicepremierului. Solicit respect pentru toate...

Mediafax, 02:30 in Externe
 
Armata siriana a recucerit orasul Deir Ezzor de la Statul Islamic

Armata siriana a recucerit orasul Deir Ezzor de la Statul Islamic

Armata siriana a incheiat joi seara recucerirea orasului Deir Ezzor de la Statul Islamic, a anuntat organizatia neguvernamentala Observatorul Sirian pentru Drepturile Omului (OSDO). "Orasul a ajuns sub controlul trupelor guvernamentale...

Hot News, 02:30 in Externe
 
Alibec şi-a pierdut cumpătul, publicul l-a huiduit copios. Realitatea.net a surprins momentul

Alibec şi-a pierdut cumpătul, publicul l-a huiduit copios. Realitatea.net a surprins momentul

În repriza secundă a partidei, fotoreporterul realitatea.net a surprins, în cadre succesive, momentul în care stadionul parcă "a luat foc". Ce s-a petrecut? Nemulţumit că nu a ajuns mingea la el, Denis Alibec s-a enervat şi a lovit violent...

Realitatea, 02:30 in Sport
 
Nicolae Dică (FCSB) - Pentru clubul nostru e un lucru normal să ajungă în primăvara europeană

Nicolae Dică (FCSB) - Pentru clubul nostru e un lucru normal să ajungă în primăvara europeană

Antrenorul echipei de fotbal FCSB, Nicolae Dică, a declarat, joi seara, după partida cu Hapoel Beer Sheva din Europa League (scor 1-1), că pentru gruparea roș-albastră este un lucru normal să se califice în primăvara europeană. "Ne așteptam la un...

Agerpres, 02:35 in Sport
 
Fotbal: Viktoria Plzen - FC Lugano 4-1, în Europa League; Cinci echipe, calificate în șaisprezecimi

Fotbal: Viktoria Plzen - FC Lugano 4-1, în Europa League; Cinci echipe, calificate în șaisprezecimi

Formația cehă Viktoria Plzen a învins echipa elvețiană FC Lugano cu scorul de 4-1, joi seara, pe teren propriu, într-un meci din Grupa G a Europa League la fotbal, din care face parte și FCSB. Golurile vicecampioanei Cehiei au fost marcate de Michael...

Agerpres, 02:35 in Sport
 
Ziare pe twitter


Un pianist rus, de talie internationala, traieste un calvar de cand Protectia Copilului din Marea Britanie i-a luat fiul: Din cauza lor, baiatul mi-a spus ca nu mai crede in Dumnezeu
Aduceti fiul lui Eugene acasa!

Stiri in timp real

 
«
»
Mo Tu We Th Fr Sa Su
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30