A dat milităria jos din pod! Discursul avut de Per Johansson după victoria fantastică din Liga Campionilor: "Am fost foarte dur cu ele. Dacă nu au energie, atunci pot să plece"

A dat milităria jos din pod! Discursul avut de Per Johansson după victoria fantastică din Liga Campionilor: Am fost foarte dur cu ele. Dacă nu au energie, atunci pot să plece

Per Johansson a debutat cu o victorie în sferturile Ligii Campionilor, scor 34-21, cu Metz, iar antrenorul lui CSM Bucureşti a recunoscut că a fost foarte dur cu campioanele României în zilele premergătoare meciului cu Metz.
CSM Bucureşti a învins în această seară campioana Franţei, Metz, scor 34-21, în manşa întâi a sferturilor Ligii Campionilor, şi e ca şi calificată în Final Four-ul de la Budapesta, programat în luna mai. După un prim act echilibrat, elevele lui Per Johansson s-au distanţat treptat în partea a doua, graţie unui bloc defensiv impenetrabil! Atacul a funcţionat ca la carte, iar Cristina Neagu a prins o zi fantastică în faţa celor 4.500 de spectatori care... citeste mai mult

7 Aprilie 2018 in Sport, Vizualizari: 62, Sursa: Pro Sport